Het statige gebouw op de Catsheuvel in het Statenkwartier telt 52 appartementen en heeft een bijzondere geschiedenis. Het is in 2006 gebouwd in de stijl van het gesloopte woonhotel uit 1929 mét art deco elementen.
Grote kleurenpracht
Carla vormt samen met Dita Dirks en Mildred Steevensz de tuincommissie van Catsheuvel. Ze zitten met elkaar aan een houten tuintafel op het groene dak van de parkeergarage. “Je hebt niet door dat je hier op een dak zit. Toch is het zo. De hoofdingang is een verdieping lager”, vertelt Carla.
Dankzij hun inspanningen is het dak van de parkeergarage nu een grote kleurenpracht. Het is één groot dakterras met drie nieuwe plantvakken. Er stonden al zes grote tuinbakken en zitjes. “We hebben er ongeveer 100 m2 groen extra bij gekregen”, rekent Dita uit. Voor de aanleg heeft een tuinman een plan gemaakt. Aan de oorspronkelijke constructeur vroegen ze of het dak dit plan aankon. Dat was zo.
Carla vormt samen met Dita Dirks en Mildred Steevensz de tuincommissie van Catsheuvel.
Insecten en vogels trekken
In februari zijn de plantvakken aangelegd en in maart zijn de bomen, struiken en planten in de tuinaarde gezet. “Vrijwel allemaal biologisch, zoals we wilden”, benadrukt Mildred. “Een judasboom, lijsterbes en twee krentenboompjes om insecten en vogels te trekken. Daarnaast zijn er planten en struiken voor bijen en vlinders.” Als bonus kregen ze nog subsidie voor de klimaatadaptatie opvang regenwater van de gemeente.
Appeltaart
De tuinman onderhoudt de tuinbakken op het dak. Eén tuinbak is voor de bewoners: Bak Nul genaamd. “Dit is onze speeltuin. We heb al twee appels geoogst en hiermee koekjes gebakken. Die waren niet lekker”, vertelt Dita lachend. “Dit najaar bakken we een appeltaart. Kijk maar, er hangen veel meer appels in de boom.” Behalve een appelboom staat er een perenboom. Ook krijgen ze in november een gratis boom, een jaarlijkse Bomen voor Den Haag-actie van de gemeente. Want Bak Nul moet vol raken.
Wil je ook een groen dak?
Ontdek wat jij kan doen met een dak. Dit kan op de Uit je Dak-dagen op zaterdag 12 en zondag 13 september. Je kunt zien hoe de ruimte op daken slim gebruikt kan worden. Zo kunnen daken helpen bij een gezonde en fijne stad om in te wonen. Bekijk het hele Programma Uit je Dak 2026 - Den Haag
De volgende 6 daken doen mee, ze zijn normaal gesloten voor bezoekers. :
- EnergieKas Helena
- Universiteit Leiden (Universiteitscampus Spui)
- De Bijenkorf
- Ministerie van Marine
- Centrum Laakhavens
- Living Lab Binckhaven
(Foto’s: Jurriaan & Paula Brobbel)
Dit is een ingekorte versie van het artikel van Duurzame Stad.
Nieuwsbrief
Niets meer missen van onze verhalen over het Haagse Groen en de stadsnatuur? Meld je aan voor onze nieuwsbrief.
Aanmelden