Wandel en denk mee over natuur in de Scheveningse Bosjes

20-02-2020

We nodigen je graag uit voor een wandeling door de Scheveningse Bosjes op zondag 8 maart. Tijdens de wandelingen gaan we graag met jou in gesprek over hoe we de kwaliteit en diversiteit van planten, struiken, bomen, insecten en andere dieren kunnen versterken.

Wandel je mee?

De Bosjes worden intensief gebruikt door fietsers, wandelaars, gezinnen en mensen met honden en dat staat vaak op gespannen voet met natuur. In december zijn we hierover in gesprek gegaan met een aantal bewoners. Ook kon iedereen via deze website reageren op een aantal stellingen. Lees hier een samenvatting van de resultaten. 

Deze input bespreken we graag met jou tijdens de wandeling. We laten in het gebied zien waar we bepaalde maatregelen willen nemen, bijvoorbeeld het creëren van een rustgebied voor vogels. Of het terugdringen van ‘olifantenpaadjes’. Ook bespreken we tijdens de wandeling waar we nog tegen aan lopen om die natuur een ‘boost’ te geven en welke keuzes we nog moeten maken.

Beide wandelingen zijn vol

Wat zijn de uitdagingen ook alweer?

In onderstaand filmpje legt onze stadsecoloog Martin uit voor welke uitdagingen we staan als we de kwaliteit en de diversiteit van planten, struiken, bomen, insecten en dieren in de Scheveningse Bosjes willen versterken.. Het bos wordt namelijk dagelijks intensief gebruikt door veel Hagenaars: om te wandelen, fietsen, spelen of om de hond uit te laten. En dat is niet altijd goed voor de natuurwaarde van een bos.

Cookie-instellingen