In Den Haag kun je op een paar plekken vissenbossen zien, zoals in Park Madestein naast de Mabrug en in Ypenburg bij het Böttgerwater. In de nabije toekomst komen er nog meer bij, zoals bij het Laakkanaal. Vissenbossen worden in vijvers, sloten en plassen gebruikt om de visstand te verbeteren en vissen, zoals baars, blankvoorn en ook bittervoorn te beschermen tegen natuurlijke vijanden, zoals aalscholvers, ooievaars en reigers.
Wethouder Robert Barker en Stijn Boxmeer het Hoogheemraadschap Delfland openden het vissenbos door een bordje te onthullen. (Foto: Henriette Guest)
Een vissenbos bestaat meestal uit snoeihout of wilgentakken die in het water worden gestapeld of een frame of palen, waarin het hout wordt vastgezet. Vissenbossen helpen de natuur gezond te houden. “Op plekken waar al vissenbossen liggen, zwemmen bijna alle vissen in de buurt van deze takken. Ze werken echt als een magneet", zegt stadsecoloog Marcus Bouma van gemeente Den Haag.
Natte Ecologische Zones
Het nieuwe vissenbos in Park Madestein is dus een 17 meter lang onderwaterbos. Het is een van de maatregelen die gemeente Den Haag samen met het Hoogheemraadschap neemt om de natuur onder water te helpen en om de leefruimte voor dieren én de biologische waterkwaliteit in de stad te verbeteren. “Dit doen we door samen diverse Natte Ecologische Zones aan te leggen: natuurvriendelijke oevers, drijvend groen en vissenbossen", zegt Marcus.
Nieuwsbrief
Niets meer missen van onze verhalen over het Haagse Groen en de stadsnatuur? Meld je aan voor onze nieuwsbrief.
Aanmelden